بهترین روانشناس تهران | دکتر ترانه موذنی

بهترین روانشناس

بهترین روانشناس

اگر امکان خواندن این مقاله را ندارید می توانید به فایل صوتی زیر گوش کنید.

بهترین روانشناس تهران، چگونه تعیین می شود؟

بهترین روانشناس کیست؟ ویژگی‌های مشاوره روانشناسی و یا دکتر روانشناس چیست؟! برای پیدا کردن بهترین روانشناس در تهران، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

این سؤالات، معمولاً رایج‌ترین سؤالاتی است که قبل از مراجعه به یک پزشک، جهت حل مشکلات روحی و روانی، باید از خود بپرسید. چرا که در حال حاضر، افراد زیادی در حوزه مشاوره و روانشناسی فعالیت می‌کنند. اما لزوماً همه آن‌ها برای حل مشکل خاص شما، مناسب نیستند. بنابراین، توانایی پیدا کردن بهترین پزشک روانشناس، به عهده خودتان است. اگر می‌خواهید از زمان و هزینه‌ای که برای شرکت در جلسات روانشناسی می‌گذارید، رضایت کامل داشته باشید.

برای درخواست وقت ملاقات روی دکمه کلیک کنید

مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین روانشناس چیست؟

از آنجایی که بسیاری از افراد، برای پیدا کردن پاسخ سؤالات خود به گوگل مراجعه می‌کنند، در این مقاله قصد داریم راهنمایی در خصوص انتخاب بهترین پزشک روانشناس در اختیار شما قرار دهیم. چرا که با در نظر داشتن شرایط اقتصاد کنونی و بالا بودن هزینه‌های وقت مشاوره، پیدا کردن بهترین دکتر روانشناس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مراجع باید احساس کند که روانشناس کاملا به صحبت های وی گوش فرا می دهد و خود را با دیگر چیزها مانند گوشی یا … درگیر نکند.

روانشناس شما باید بتواند با شما رابطه ای مناسب برقرار کند . مراجع باید در زمان مشاوره احساس راحتی و آسودگی کند و بتواند به راحتی تمام موضوعات و مشکلات خود را با وی در میان بگذارد که این عمل در نتیجه توانایی روانشناس در ایجاد ارتباط با مراجع رخ می دهد.

بهترین روانشناس تهران

اما قبل از اینکه به معرفی مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین روانشناس خانم یا آقا بپردازیم، لازم به ذکر است که فاکتورهای مهمی در بهترین بودن فرد در حرفه‌اش تأثیرگذار است. به عنوان مثال، نمی‌توان از روانشناسی که در زندگی شخصی و فردی خود موفق نیست، انتظار داشت در حرفه خود به عنوان  بهترین روانشناس تهران یا سایر شهرهای ایران، شناخته شود. بنابراین، از ویژگی‌های اخلاقی و فردی یک پزشک، نمی‌توان غافل شد.

علاوه بر این، آگاهی از ویژگی‌های بهترین روانشناس خانم یا آقا در زندگی آینده و تصمیماتی که خواهید گرفت تأثیر چشمگیری دارد. شما به بهترین روانشناس غرب تهران یا سایر مناطق مراجعه می‌کنید، تا بتوانید از وی در خصوص مسائل مختلف، مانند کار، دوست، رابطه عاطفی و .. کمک بگیرید. در صورتی که وی، در زمینه آنچه که شما مد نظر دارید، بهترین نباشد، قطعاً نمی‌تواند راهنمایی مثمر ثمری در اختیارتان قرار دهد. بنابراین از اهمیت انتخاب بهترین دکتر روانشناس و آشنایی با ویژگی‌های وی ، به هیچ وجه نباید غافل شد.

اشتیاق برای یادگیری و ارتباط آن با بهترین روانشناس بودن

چرا که اگر پزشک، توانایی درمان افراد با شرایط مختلف را نداشته باشد، قطعاً نه تنها برای سابقه کاری خود او بد خواهد بود، بلکه در زندگی آینده بیمار نیز تأثیر مخربی خواهد داشت. بنابراین، یک پزشک روانشناس باید به اندازه‌ای از دانش و اطلاعات خود آگاهی داشته باشد، که بتواند نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و آن‌ها را بهبود ببخشد.

اشتیاق برای یادگیری و همگام بودن با جدیدترین و به روزترین تکنیک‌های روان درمانی، نه تنها در اینکه به بهترین روانشناس تهران تبدیل شوید تأثیر مهمی دارد، بلکه در توسعه فردی خود پزشک نیز، مؤثر است. به همین خاطر،  بهترین روانشناس در تهران و یا سایر شهرهای ایران، به دلیل تعهدی که به بیماران دارد، باید همواره در کنفرانس و سمینارهای مختلف شرکت کرده و از جدیدترین متدهای درمانی، مطلع شود.

تأثیر همدلی در بهترین روانشناس تهران بودن

یکی از مهم‌ترین خصوصیاتی که بهترین پزشک روانشناس باید داشته باشد، خوب گوش دادن و البته ابراز همدلی با فرد مراجعه کننده می‌باشد. متأسفانه برخی از روانشناسان در حین صحبت کردن فرد، سرگرم کارهای دیگر شده و یا کدام خمیازه می‌کشند. این واکنش‌ها، می‌تواند تأثیر منفی در فرد مراجعه کننده داشته باشد. و او را از ادامه صحبت‌هایش باز دارد. بنابراین، بهترین دکتر روانشناس، حتی اگر بارها یک سری حرف‌های تکراری را شنیده باشد، باز هم باید به حرف ای مراجعه کننده خود با جان و دل گوش کند.

راهنمایی جانبی: در صورتی که در حال حاضر به یک پزشک مراجعه کرده‌اید و این ویژگی را در وی مشاهده نمی‌کنید، بهتر است هرچه سریع‌تر به فکر عوض کردن او باشید. چرا که صحبت کردن با چنین روانشناسی نه تنها دید شما را نسبت به سایر پزشکان روانشناس منفی می‌کند، بلکه شما را نسبت به صحبت کردن و حل مشکل بی‌میل می‌کند.

توانایی حل مسئله توسط بهترین روانشناس تهران

توانایی حل مسئله و مشکل، یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی است که در تبدیل یک مشاوره به بهترین روانشناس غرب تهران ، تأثیر چشمگیری دارد. یک مشاوره و یا یک روانشناس باید راه حل‌های مناسبی برای حل مشکل فرد در اختیارش قرار دهد. اما در صورتی که این راه حل در زمان درست در اختیار فرد قرار داده نشود، نه تنها مؤثر نیست، بلکه مخرب هم خواهد بود. یک پزشک روانشناس باید به مراجعه کننده خود این فرصت را بدهد که تمام مشکلاتش را بازگو کرده و سپس راه حل مناسب خود را ارائه کند. چرا که در غیر این صورت، فرد تصور می‌کند که یک نسخه از پیش نوشته شده برای وی تجویز شده است.

رعایت اصول اخلاقی توسط روانشناس

متأسفانه در برخی موارد جزئی، روانشناسان حد و مرز اخلاقی را رد کرده و ارتباطی جز ارتباط دکتر و بیمار با فرد مراجعه کننده برقرار می‌کنند. در برخی موارد، بیمار چون در شرایط مناسب روحی و روانی به سر نمی‌برد، متوجه بدی عملکرد خود نیست. اما انتظار از پزشک، چیز دیگری است. این مسئله که یک فرد جزئی‌ترین مسائل زندگی خود را برای روانشناس بیان می‌کند، نباید پزشک را به اشتباه بیندازد. بنابراین، فرقی نمی‌کند که بهترین روانشناس شمال تهران هستید یا هرکجای دیگر، رعایت حد و مرز اصول اخلاقی را هیچ وقت فراموش نکنید.


اصول مدیریت جلسه درمان توسط درمانگر یا روانشناس

۱) بی طرفی نقش درمانگر را در همه حال حفظ کنید.
۲) تمرکز بالینی خود را حفظ کنید. در بیمارانی که با مشکلات و علائم حیاتی مراجعه می کنند ارزیابی و درمان کافی را کاملاً بی‌طرفانه به عمل آورید.
۳) فرایند بازیابی حافظه که توسط مراجع در جلسه درمان صورت می‌گیرد را به دقت ثبت نمایید.
۴) در کل جلسات درمان همواره دقت خود را برای کنترل سوگیری های شخصی و انتقال متقابل به کار ببرید.
۵) نقش درمانگر را به عنوان یک نقش بی طرف و آگاه با نقش شاهد متخصص مخلوط نکنید و همواره متوجه در هم آمیختن این دو نقش در طول جلسات درمان باشید.
۶) به نقش غیر درمانی خود در رابطه با سایر اعضای خانواده در حین درمان دقت کنید.
۷) روابط درمانی خود را بر اساس همکاری و نظارت در طول جلسات درمان تنظیم نمایید.
۸) حین به کار بردن فنون ویژه مثل تکنیک های تجربی در طرحواره درمانی یا هیپنوتیزم اقدامات لازم و ضرورت اجرای تکنیک را بررسی کنید.
۹) در راستای صلاحیت تخصصی خود حرکت کنید. مسئولیت مواردی را که توان پاسخگویی نسبت به آنها را  ندارید به عهده نگیرید. ورود به حیطه های مختلف درمان باید کاملاً از طرف درمانگر مورد بررسی قرار گرفته باشد.
۱۰) بین حقیقت روایتی و حقیقت سرگذشتی که توسط مراجع در طول جلسات درمان بازگو می شود تفکیک قائل شوید.
۱۱) در موارد مشکل ساز حتماً از همکاران با تجربه خود و  اصول اخلاقی نوشته شده در منشور اخلاقی سازمان نظام روانشناسی کمک و مشورت بگیرید.
۱۲) در کل جلسات درمان خودمختاری آزادی اراده و مسئولیت را برای مراجع خود عنوان اصول اولیه سلامت روان تقویت کنید.
۱۳) در ابتدای جلسات درمان طول جلسات، هزینه درمان،  زمان مورد نیاز برای هر جلسه را به طور کامل برای مراجع توضیح دهید.
۱۴) در ثبت  تاریخچه بیماری و گرفتن شرح حال از مراجع ، بین نظرات شخصی و حقایق  اثبات شده تفکیک قائل شوید.
۱۵) اگر با مراجعی که خاطرات بازیافته ای از کودک آزاری دارد و یا مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته، راحت نیستید حتما درمان را متوقف کرده و بیمار را ارجاع دهید.
۱۶) به عنوان بخشی از ارزیابی کامل بالینی از پرسش  در مورد کودک آزاری و انواع سوء استفاده اعم از جنسی، مالی، عاطفی و …. نهراسید و این بخش از ارزیابی را کامل کنید.

بهترین روانشناس شمال تهران و البته قابل اعتماد

یک فرد زمانی که به دنبال بهترین روانشناس می‌گردد، قطعاً به صورت پیش فرض به وی اعتماد خواهد کرد. بنابراین، یک مشاوره و یا یک دکتر روانشناس باید همواره به خاطر داشته باشد که اعتماد وی را خدشه‌دار نکرده و آن را افزایش نیز بدهد.

راهنمای جانبی:

در برخی موارد، جنسیت پزشک می‌تواند در راحتی فرد مراجعه کننده، مؤثر باشد. در برخی موارد مراجعه کنندگان زن به دنبال بهترین روانشناس زن تهران هستند، چرا که احساس راحتی بیشتری با وی دارند. خصوصاً اگر قصد داشته باشند در خصوص روابط عاطفی و یا زناشویی با وی صحبت کنند. در برخی موارد دیگر، افراد معتقد هستند که برخی از روانشناسان زن، تحت تأثیر عواطف و احساسات خود قرار گرفته و به همین دلیل هیچ وقت به دنبال بهترین روانشناس زن در تهران نمی‌روند! هرچند که این تصویر بسیار غلط بوده و تحت تأثیر افکار جنسیتی قرار دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *