دکتر ترانه موذنی

دکتر ترانه موذنی

متخصص در روان شناسی، طرحواره درمانی و آموزش مهارت های زندگی

تلفن تماس: 09011898408

مشاوره فردی چیست و به درد چه کسانی می خورد؟

اگر تا کنون نام مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده یا مشاوره تحصیلی را شنیده باشید قطعا می توانید در مورد ماهیت مشاوره فردی و جلسات مشاوره فردی حدس و گمان هایی داشته باشید. مشاوره فردی را تا حدودی می توان همان مشاوره شخصتی دانست. در ادامه این مقاله قصد داریم به توضیح مشاوره شخصی یا همان مشاوره فردی، انواع و اهداف آن بپردازیم.

مشاور فردی کیست و چه کار می کند؟

اگر بخواهیم نقش مشاور فردی در زندگی انسان ها را بیان کنیم می توانیم بگوییم که مشاوره فردی مانند یک پادزهر است! قطعا انسان ها با تمام حواس جمعی ها، مقاومت و خودآگاهی ها، در مواقعی دچار مشکلات و مسائلی می شوند که از پشت سر گذاشتن آن ها عاجز هستند. در چنین مواقعی کمک گرفتن از یک فرد آگاه که از دنیای بیرون و با دیدگاهی باز به

مشاوره فردی

قضایا نگاه می کند، یک روش کارآمد و البته مناسب است. مشاور فردی کسی است که با در اختیار داشتن اطلاعات، تجربه، راز های ما یا هر چیزی که دوست داریم، به ما کمک می کند تا ساده تر با دنیای بیرون ارتباط برقرار کنیم و در نهایت آرامش بیشتری داشته باشیم.

اما در مورد اینکه یک مشاور فردی چه کار می کند باید بگوییم که مشاور فردی به افراد کمک می کند تا با رویکرد های متفاوت برای حل مسائل خود اقدام کنند.

برای دریافت نوبت مشاوره فردی با شماره ی زیر تماس بگیرید

09011898408

یا اینجا کلیک کنید

چه زمانی نیاز به مشاوره فردی حس می شود؟

پاسخ این سوال خیلی ساده است! هر زمان که حس کردید به تنهایی از پس یک مسئله بر نمی آیید باید بدانید که نیاز به یک مشاوره فردی یا مشاوره آنلاین دارید. معمولا مسائل و مشکلاتی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم فرد را درگیر یک ماجرا می کند، بارز ترین دلیل برای حضور افراد نزد مشاور شخصی است.

چرا باید به مشاوره شخصیتی یا همان مشاوره فردی برویم؟

دلایل مراجعه به مشاوره فردی می تواند بسیار متنوع باشد. در ادامه تعدادی از موارد و مسائلی را بیان می کنیم که افراد را مجبور می کند تا جلسات مشاوره فردی را شروع کنند.

 • توسعه فردی
 • افسردگی بعد از زایمان
 • افسردگی پیش از دوران قائدگی
 • مشکلات جنسی و روابطی
 • انواع وسواس فکری
 • مشکلات مختلف در مورد ارتباط با خانواده همسر
 • انواع فوبیا و ترس های به جا مانده از کودکی
 • رفتار های ضد و نقیض
 • عدم اعتماد کافی به خود و دیگران
 • تشخیص اهداف و برنامه ریزی برای رسیدن به آن
 • کمک گرفتن برای تمرین مدیریت زمان
 • رفع مشکلاتی مانند بی خوابی، پرخوری عصبی و موارد مشابه
 • تصمیم گیری در مورد نحوه ادامه زندگی
 • راهنمایی خواستن در مورد نحوه انتخاب شریک زندگی
 • راه حل مواجه شدن با افکار منفی
 • راه مقاله با انکار
 • تشخیص بیماری های شخصیتی و برنامه ریزی برای درمان آن ها
 • کاهش استرس و اضطراب
 • افزایش اعتماد به نفس
 • پیدا کردن اختلالات مختلف و حل آن ها
 • یادگیری روش های بحران مدیریت

این لیست که در اصل نوعی خدمات مشاوره فردی هم محسوب می شود، می تواند بسیار بلند باشد و البته بسیاری از موارد را در دل خود بگنجاند اما آنچه ما مطرح کردیم تعدادی از پر رنگ ترین و رایج ترین مسائل میان مردم بود. پیشنهاد می کنیم اگر شما هم در هر یک از این موارد احساس ضعف می کنید یا فکر می کنید اگر کسی کنارتان باشد، به حرف هایتان گوش کند و راهنماییتان کند باعث می شود که نتیجه بهتری ببینید، حتما یک مشاوره فردی خوب پیدا کنید. قطعا در اولین جلسه مشاوره فردی خودتان تمایل پیدا می کنید تا هر چه زودتر در جلسات بعدی حضور پیدا کنید.

مشاوره فردی چه کمکی به من می کند؟

قطعا درمان بسیاری از مشکلات، یک قدم قبل تر از مراجعه به روان پزشک است! ممکن است برای شما هم عجیب باشد که از شما به عنوان یک فرد بیمار یاد شود و حتی نسخه درمان برایتان بپیچند! اما حقیقت این است که مشاوره فردی با یک ساختار مشخص به کمک فرد مراجعه کننده دلایل مرتبط با مشکلات را پیدا می کند. سپس با توجه به تمامی احساسات، حرف ها و خواسته های فرد مراجعه کننده در مورد نحوه درمان او فکر می کند و راه حل های متفاوت را پیشنهاد می دهد. آنچه در جلسات مشاوره فردی اتفاق می افتد، خیلی عجیب نیست! قطعا فرد درمانگر با روشی که برای شما مناسب باشد، به شما کمک خواهد کرد تا تغییراتی که مد نظرتان است را در بهترین زمان ممکن و به آسوده ترین حالت، پیاده سازی کنید.

انواع مشاوره فردی کدام اند؟

خداروشکر به لطف پیشرفت تکنولوژی، نباید نگران دسترسی ها باشیم! اگر به دنبال یک مشاوره فردی خوب هستید اما نمی توانید به مشاوره فردی در تهران یا دیگر شهر ها (حضوری) مراجعه کنید، اصلا جای غصه خوردن نیست.

مشاوره فردی آنلاین می تواند یک جایگزین خوب برای مشاوره حضوری باشد. البته اگر دوست دارید یک صدایی را حس کنید، گوش شوانایی را نزدیک خودتان حس کنید که به شما اهمیت می دهد، می توانید از خدمات مشاوره فردی تلفنی بهره مند شوید. بسیاری از افراد با سیستم های خشک اینترتنی رابطه خوبی ندارد و همچنین امکان پیدا کردن بهترین مشاوره فردی در تهران یا شهر خودشان برایشان فراهم نیست. این دسته از افراد به سادگی می توانند بهترین مشاوره فردی خوب در تهران یا شهرستان های مختلف را پیدا کنند و به صورت تلفنی با آن ها ارتباط برقرار کنند.

مشاوره فردی

هزینه مشاوره شخصی چقدر است؟

یکی از رایج ترین سوال ها در مورد بهترین روانشناس ، بهترین مشاوره خوب یا هر مشاوره دیگری، هزینه است! قطعا با توجه به نوع خدمات رسانی در مراکز مختلف و همچنین شهر های متفاوت نمی توان نظر یکسان درمورد هزینه انواع خدمات مشاوره فردی داد. به همین دلیل پیشنهاد می شود با توجه به مرکز مورد نظر یا دکتر روانشناس مد نظرتان، به صورت شخصی با آن ها تماس حاصل فرمایید و از میزان هزینه ها مطلع شوید.

سخن پایانی

نکته ی مهمی که در این قسمت می خواهیم به آن اشاره کنیم این است که لطفا هزینه های مشاوره فردی را یکجای لیست خرج های زندگیتان جا بدهید. هر طور که شده …!

اگر به هر دلیلی حس می کنید تنهایی نمی توانید از پس مسائل بربیایید یا کسی باید باشد که کمکتان کند حتما به مشاوره فردی مراجعه کنید. قطعا هزینه ای که در حال حاضر برای مشورت، پرداخت خواهید کرد بسیار کمتر از هزینه ای خواهد بود که بعدها برای جبران خسارت های وارد شده به خودتان باید پرداخت کنید. هر چند که هزینه همیشه پول نیست. گاهی اوقات رویاهای از دست رفته، روحیه های خسته، زمان و مواردی که جنبه مادیاتی ندارند سنگین ترین هزینه هایی هستند که ما برای اشتباهات زندگیمان پرداخت می کنیم!

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
نوبت آنلاین
نوبت تلفنی
نوبت حضوری