مشاوره زناشویی ( آنلاین ، تلفنی و حضوری ) | دکتر ترانه موذنی

مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی چیست و چرا باید به آن مراجعه کنیم؟

روابط جنسی، اولین موردی است که وقتی اسم مشاوره زناشویی را می شنویم به آن فکر می کنیم. در اصل بزرگ ترین اشتباه افراد همین است که دیدگاه درستی نسبت به اهمیت مشاوره زناشویی ندارند. همین موضوع باعث می شود تا افراد روزها، ماه ها و حتی سالها به مشکلات حل شدنی، زندگی کنند و راه صحیح برای حل مسائل خود را پیدا نکنند.

با مراجعه به مشاوره خوب زناشویی که توانایی بالایی داشته باشد، می توان بیشتر مشکلاتی که به هر دلیل میان زن و شوهر به وجود می آید را حل کرد. قطعا مسائل و مشکلات میان زن و شوهر تنها به مشکلات روابط جنسی محدود نمی شود بلکه نوع روابط با خانواده ها، مسائل اجتماعی، اعتماد به نفس در رابطه و موارد دیگر، روی کیفیت رابطه عاطفی، جنسی زناشویی تاثیر گذار هستند. دانستن همین موضوع کافیست تا به اهمیت انتخاب یک مشاور خوب پی ببریم.

مشاوره زناشویی

برای دریافت نوبت مشاوره زناشویی تلفنی با شماره

09011898408

و برای دریافت نوبت مشاوره حضوری با شماره 
۰۲۱-۲۲۳۷۳۱۵۲

 زیر تماس بگیرید

یا اینجا کلیک کنید

مشاور زناشویی در چه مواردی می تواند به شما کمک کند؟

اگر بخواهیم یک جواب ساده و رک برای این سوال در نظر بگیریم باید بگوییم که مشاور مسائل زناشویی، در مورد هر مسئله ای که میان یک زن و شوهر پیش آمده باشد، توانایی راهنمایی کردن زن و مرد را دارد. معمولا اکثر مشکلات زناشویی به چند دسته اصلی مشکلات عاطفی، مشکلات جنسی، مشکلات اخلاقی رفتاری و مشکلات خانوادگی تقسیم می شود.

البته مشکلات جنسی، سهم بیشتری از دلیل مراجعه زن و شوهر ها به مشاوره خانواده زناشویی را دارد. اما به هر حال با انواع خدمات مشاوره زناشویی، پاسخی برای اکثر مشکلات پیدا می شود.

طلاق عاطفی، نتیجه ی نداشتن آگاهی در روابط زناشویی

بعد از مشکلات جنسی میان زوجین، تاثیر گذارترین مسئله میان زن و شوهر، طلاق عاطفی است. طلاق عاطفی در اصل به این معنی است که روابط میان زن و شوهر به بدترین شکل ممکن رسیده است و دو نفر فقط کنار یکدیگر زندگی می کنند. محبت، صحبت کردن، تلاش و رابطه جنسی میان زن و شوهر بسیار کم می شود و در نهایت طلاق عاطفی شکل می گیرد. برخی مواقع در چنین شرایطی افراد تصمیم می گیرند از یک مشاور فردی کمک بگیرند اما این انتخاب بسیار مناسب چنین شرایطی نیست!

مهم ترین دلایلی که منجر به طلاق عاطفی می شوند به شکل زیر هستند:

 • نداشتن تفاهم میان زن و شوهر در موارد بسیار زیاد و صحبت نکردن در مورد آن
 • توجه نکردن به نیاز های فرد مقابل
 • محبت نکردن و نادیده گرفتن تلاش های فرد مقابل در زندگی مشترک
 • فشار اقتصادی و عدم درک موقعیت فرد مقابل و ناسازگاری بیش از حد
 • توقع بیش از حد زوجین از یکدیگر و همچنین خیانت
 • دعواهای پیاپی و عدم توانایی در حل مسائل و مشکلات

 گاهی اوقات زن و شوهر خودشان هم نمی دانند که دچار طلاق عاطفی شده اند. ممکن است شرایطی که لازمه ی طلاق عاطفی را فراهم می کند، سال ها در زندگی یک زن و شوهر ایجاد شده باشد. در چنین مواقعی کمک گرفتن از یک مشاوره خانواده و مشاور زناشویی خوب می تواند زن و مرد را از وضعیت بلاتکلیفی نجات دهد.

نشانه های طلاق عاطفی چیست؟

وسواس بیش از حد و کمال گرایی برخی از افراد باعث می شود تا فکر کنند که به طلاق عاطفی دچار شده اند و با کوچکترین مسئله و دلسردی به این فکر می کنند که طلاق عاطفی در حال رخ دادن است. بهتر است در همه زمینه ها تعادل داشته باشید و زیاده روی نکنید. قطعا مشکلات و مسائل در همه ی زندگی ها وجود دارد و با کوچکترین پستی و بلندی نمی توان به این فکر کرد که شما دچار طلاق عاطفی شده اید.

نمونه هایی از نشانه های طلاق عاطفی به شکل زیر است:

 • زوجین ترجیح می دهند به تنهایی مسائل را حل کنند و از یکدیگر کمک نمی گیرند
 • در تمام وقت های آزاد، هر دو طرف ترجیح می دهند در خانه نباشند یا به هر شکل وقت خود را تنظیم کنند تا کنار همسرشان نباشند
 • میل جنسی زوجین نسبت به یکدیگر به شدت کاهش پیدا می کند
 • زوجین توجهی به نیازهای یکدیگر ندارند و حتی در مورد نیازهایشان صحبتی نمی کنند
 • در دو فرد مانند همخانه ساده با یکدیگر زندگی می کنند و هیچ رابطه خوبی میان آن ها برقرار نیست
 • زن و شوهر تنها با هدف نشنیدن گله و کنایه فرد مقابل، به حرف های یکدیگر گوش می دهند

 

قطعا نشانه های بسیار دیگری وجود دارد که آلارم هشدار طلاق عاطفی را به صدا در می آورد اما موارد ذکر شده، از مهم ترین و رایج ترین گزینه هاست. اگر فکر می کنید در هر یک از مراحل طلاق عاطفی هستید با مراجعه به یک مشاوره خانواده خوب، خودتان را از بلاتکلیفی نجات دهید.

انواع مشاوره روابط زناشویی کدام اند؟

 

مشاور خانواده زناشویی که با نام مشاوره جنسی هم گاهی از آن یاد می شود، به فردی گفته می شود که با رویکردهای متفاوت، برای حل مسائل شکل گرفته میان زن و شوهر راهکارهایی را ارائه می کند. معمولا افراد با توجه به شرایطی که دارند انتخاب می کنند تا از کدام روش مشاوره روابط زناشویی استفاده کنند. قطعا همانقدر که مشاوره فردی در تصیم گیری های دوران مجردی اهمیت دارد، مشاوره زناشویی نیز اهمیت و تاثیر ویژه ای در زندگی مشترک خواهد داشت. در ادامه به معرفی انواع روش های مشاوره روابط زناشویی می پردازیم.

1- مشاوره زناشویی آنلاین، مناسب برای مشکلات جنسی میان زن و شوهر

ممکن است افراد به هر دلیل ترجیح بدهند که روش مشاوره آنلاین را ترجیح بدهند. از این روش بیشتر در مواقعی استقبال می شود که فرد احساس راحتی با مشاور نداشته باشد. البته همه مان این نکته را می دانیم که تا وقتی با فرد مشاور صادق نباشیم، نه تنها مسائل حل نمی شود و نمی توانیم از او کمکی بگیریم، بلکه فقط زمان و پول خود را هدر می دهیم!

به همین دلیل با توجه به اهمیت صداقت افراد با فرد مشاور، توصیه می شود از روشی استفاده کنید که بیشترین میزان راحتی با فرد مشاور را دارید. البته که بهترین روش مشاوره مسائل زناشویی، مشاوره حضوری است اما اگر احساس راحتی ندارید، مشاوره آنلاین زناشویی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

2- مشاوره زناشویی تلفنی، صرفه جویی در وقت افراد

اگر بخواهیم با خودمان روراست باشیم، این نکته را به خوبی می دانیم که افراد همیشه برای حل مشکلاتی که دارند، وقت می گذارند زیرا می دانند بدون خیالی آسوده و آرامش نمی توانند زندگی کنند. اما گاهی اوقات مسائلی مانند خجالت کشیدن از فرد مشاور یا هر دلیل دیگری، فرد را در سایه ای از انکار قرار می دهد تا از  نبود وقت یا مسائل دیگر به عنوان بهانه و دستاویزی برای عدم مراجعه به مشاور استفاده کنند.

به هر حال اگر در حال حاضر اینجا هستید، یعنی نیاز به حضور مشاور روابط زناشویی را حس کرده اید. پس به شما تبریک می گوییم که برای آرامش بیشتر خود و شریک زندگیتان در این مسیر قرار گرفته اید. مشاوره زناشویی تلفنی هم می تواند یکی از بهترین روش های مشاوره باشد. اگر وقت کافی برای مراجعه حضوری ندارید یا فکر می کنید نمی توانید جلوی مشاور راحت باشید، از روش مشاوره تلفنی زناشویی استفاده کنید.

3- مشاوره روابط زناشویی حضوری (خیانت و مشکلات جنسی)

بهترین راه برای بهره وری از یک مشاور خانوادگی خوب، این است که به صورت حضوری نزد مشاور بروید و در مورد مشکلاتتان صحبت کنید. بسیاری از افراد که به دنبال مشاوره زناشویی خیانت هستند، در دوراهی عجیبی قرار دارند که آیا زندگی را ادامه بدهند یا نه؟ آیا می توانند به بهتر شدن اوضاع امید داشته باشند یا خیر؟ در چنین مواقعی ذهن فرد به اندازه کافی مشغول است. بهتر است فردی که از نظر روحی در شرایط مساعدی قرار ندارد، مشاور حضوری را انتخاب کند. جدا از رویکرد مشاوره در چنین مسائلی، حس وجود یک فرد شنونده، تا حدودی به کاهش اضطراب فرد آسیب دیده توسط خیانت همسر کمک خواهد کرد.

علی رغم اینکه بسیاری از افراد مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین را برای صحبت در مورد مسائل جنسی و مشکلات جنسی ترجیح می دهند اما توصیه می شود تا حد امکان مشاوره جنسی حضوری را انتخاب کنید. شاید فکر کنید صحبت کردن در مورد مسائل جنسی با یک فرد غریبه کاملا سخت است و شما نمی توانید از پس آن بربیایید. اما باید بدانید که مشاورین خانواده با روش های مختلف محیط و فضا را به حالتی ایده آل تبدیل می کنند تا فرد مراجعه کننده کمتر احساس معذب بودن داشته باشد.

جمع بندی کلی:

حتی اگر در بدترین شرایط ممکن هم باشید، قطعا مشاوره پاسخی برای برخی از مشکلات شما دارد. پیشنهاد می شود حتی در صورتی که حس نیاز به یک مشاوره را ندارید، چند وقت یکبار به یک مشاوره خانواده خوب بروید. گاهی اوقات زوجین احساس خوشبختی دارند و از زندگی خود راضی هستند اما مشکلات کوچکی را حس می کنند و از بیان آن ها خودداری می کنند. چنین مشکلاتی ممکن است بعد ها منجر به مسائل بزرگتر شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه روابط خوبتان، رنگ سردی به خود بگیرد، برای پیدا کردن اطمینان خاطر به یک مشاوره خانواده خوب مراجعه کنید.

اشتراک گذاری در:

Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
5/5

4 دیدگاه

 • زهره خانی, ۱۳۹۹-۱۰-۱۰ @ ۳:۰۵ ب٫ظ پاسخ

  سلام خدمت شما. ببخشید یک سوال داشتم. من با شوهرم سر مسائل خیلی کوچیک مشکل پیدا می کنم و دعوامون میشه. هیچ کدوم هم متاسفانه زیر بار نمیریم که تقصیر ماس. واقعا می ترسم که این دعواهای جزئی لطمه زیادی به زندگیم بزنه ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۳۹۹-۱۰-۱۰ @ ۳:۱۰ ب٫ظ پاسخ

   سلام زهره ی عزیز. ببینید اکثر زوجین این مشکل رو دارند. شما باید سعی کنید در این موارد جزئی و کوچیک از خودگذشتگی کنید اما نه طوری که هر چیزی رو گردن بگیرید و کار به مشکلات بزرگ تر بکشه. در این صورت همسر شما هم سعی می کنه در موارد دیگه با شما کنار بیاد. اگر مشکلتون برطرف نشد حتما از یک مشاور خوب کمک بگیرید تا خدایی ناکرده باعث مشکلات بزرگ تر نشه.

 • شهرزاد, ۱۴۰۰-۰۵-۰۷ @ ۵:۲۸ ب٫ظ پاسخ

  سلام خسته نباشید
  خانوم دکتر منو همسرم خیلی شبیه ب هم فکر میکنیم ولی تو مسائلی ک مثل اون فکر نمیکنم هم از من میخواد ک مثل اون رفتار کنم و ب من میگه این چیزی ک من میگم درسته و ب من اعتماد کن و حتی یدونه دلیل منطقی هم نمیاره و حتی مشاوره هم نمیاد.میشه کمکم کنید؟

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۵-۱۲ @ ۱۱:۰۷ ق٫ظ پاسخ

   دوست عزیز احترام به تفاوت ها شرط اول و پیش نیاز هر نوع رابطه زناشویی موفقیت آمیز و رضایت بخش خواهد بود. حتما برای مواردی که برای شما قابل قبول نیست دلایل منطقی بخواهید و البته سوابق عملکرد همسرتون در تصمیم گیری هایی که از قبل انجام داده هم می‌تونه نشان بده که میتونید به تصمیماتشون اعتماد کنید یا خیر .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *