برخورد با خیانت زن | نشانه های خیانت زن چیست؟ - علائم خیانت زن - دکتر ترانه موذنی

برخورد با خیانت زن | نشانه های خیانت زن چیست؟

برخورد با خیانت زن

اگر امکان خواندن این مقاله را ندارید می توانید به فایل صوتی زیر گوش کنید.

التیام، غلبه و گُذر از زخم خیانت : باهم یا تنها ؟

خیانت چیست؟

پیمان شکنی یعنی تماس جسمانی یا رابطه عاطفی با فرد دیگری که در آن از انتظارات و معیارهای رابطه زناشویی تخطی می‌شود. پنهانکاری و دروغ جز اجتناب‌ ناپذیر رفتار خیانت آمیز محسوب می گردد. فرقی نمی‌کند که چه کلمه ای برای آن به کار ببرید عشق بازی، بی وفایی، خیانت، رابطه فرازناشویی ، ملاقات یک شبه یا هر کلمه دیگر که با توجه به مدت و شدت رابطه عاطفی و جنسی پیامدهایی به دنبال خواهد داشت. در ادامه بحث خیانت می خواهیم در مورد برخورد با خیانت زن صحبت کنیم.

خیانت یا پیمان شکنی از جمله ضربه های شدید و به جرات می توان گفت شدیدترین ضربه ای است که زوج‌ها در مسیر زندگی خود تجربه می‌کنند. در ابتدای ازدواج هر دو طرف قسم یاد می‌کنند در تمام لحظه های زندگی، در شادی و غم، در آسایش و سختی، در کنار هم باشند تا زمانی که مرگ آنها را از هم جدا کند. هیچ کس حتی با توهم پیمان شکنی خود و یا همسرش وارد زندگی مشترک نمی شود. آنچه می‌تواند کام شیرین باهم بودن را به شدت تلخ کند نامتوازن شدن رابطه به عنوان زمینه ساز خیانت است. رابطه ای که هر دو میکوشند به اندازه خود و دست در دست یکدیگر به سازندگی این صحنه مشترک زندگی خویش بکوشند.

حضور شخص سوم در حریم زوجی و سرقت احساسات انحصاری، فقط بخشی از ضربه روحی ناشی از آگاهی از پیمان شکنی زناشویی است. خیانت را به سادگی می توان به نامتوازن شدن رابطه زناشویی تعبیر کرد. انگار متوجه می‌شوید شریک تجاری شما، بدون اطلاع شما با فرد دیگری سهام مشترک شما را به اشتراک گذاشته است. در این حالت، دو صورت وجود دارد: یا شریک واقعی شما فرد دیگری است، یا شریک ابتدایی شما بدون اطلاع، فرد دیگری را وارد کرده و از حضور او سود می‌برد، اما سود شما بر اساس همان داشته اولیه است نه سود واقعی حاصل از ورود نفر سوم.

 • خیانت چیست؟
 • تبیین و بررسی علل خیانت زنان کدام است؟
 • بعد از برخورد با خیانت زن، مردان چه رفتاری دارند ؟بعد از برخورد با خیانت زن، مردان چه رفتاری باید داشته باشند؟
 • اقدامی جهت جبران و تلافی یا بخشش و نادیده انگاشتن زخم عاطفی برای ادامه یافتن رابطه؟
 • چگونه از آسیب های بیشتر پرهیز کنیم؟
 • امیدی به حفظ این ازدواج است؟
 • چرا خیانت در روابط زناشویی نیاز به درمان دارد؟
 • آیا رها کردن این رابطه در این شرایط بهتر نیست؟
 • هدف مشاوره خیانت چیست؟
 • نقش زوج درمانگر بر وصل یا فصل رابطه بعد از خیانت چگونه است؟
 • سوالات اساسی بعد از خیانت و قبل از تصمیم گیری نهایی کدام است؟

بیشتر بخوانید: مشاوره قبل از ازدواج

 

علت خیانت زنان چیست؟

اختلالات درون فردی و تبیین های بین فردی بسیاری برای چنین پدیده ای مطرح شده است. از مشکلات و اختلالات جنسی، که به عنوان محرک مطرح شده تا ناسازگاری های زناشویی و تعارض های حل نشده زن و شوهر یا از همه مهم تر وجود انواع اختلالات شخصیت از جمله اختلال شخصیت نمایشی، هیستریانیک، خود شیفته و مرزی در زنان پیمان شکن.
به هر ترتیب خواه با دید درون فردی و شخصیتی به این پدیده بنگریم و خواه با نگاهی بین فردی در این پدیده کنکاش کنیم متوجه می‌شویم که تفاوت های زنان و مردان در مواجهه با این پدیده چشمگیر است. تقسیم بندی خیانت در زنان و مردان، تقسیم بندی نوع واکنش زنان و مردان، تصمیم های متعددی که زنان و مردان در مواجهه با این رویداد می گیرند هرکدام نشان دهنده تنوع گستره و قابل بررسی ابعاد این پدیده ناخوشایند می‌باشد.

 

بعد از برخورد با خیانت زن، مردان چه احساسی دارند؟

از دست دادن انحصار عاطفی با همسر، احساس به سرقت رفتن عواطف توسط طرف مقابل، سوگواری برای از دست دادن اعتماد از دست رفته، احساس ورشکستگی عاطفی، سوگواری برای عمر و زمان و انرژی از دست رفته در این زندگی همگی از جمله عواطف ناخوشایندی هستند که توسط مردان بعد از آگاهی از خیانت همسرشان تجربه میشود. آنچه از همه مهمتر است تجربه خشم انفجاری و لطمه خوردن به غرور مردانه ی آنان است که زمینه را برای تصمیم گیری بهتر چه تصمیم گیری برای بازسازی و چه تصمیم برای ترک رابطه سخت‌تر می‌کند. علاوه بر خشم فرد خیانت دیده مدام سوالاتی بدون جواب در سر دارد. سوالاتی از قبیل آیا خیانت را می شود بخشید؟ آیا بازگشت به زندگی بعد از خیانت امکان پزیر است؟ یا اینکه چطور خیانت را فراموش کنیم؟

مردان در برخورد با خیانت زن باید چکار کنند؟

بهترین برخورد با خیانت زن چیست؟

برخورد با خیانت زن
پس از افشای پیمان شکنی زن شما دو وظیفه مهم دارید:

1) راهی برای غلبه بر آشفتگی های هیجانی خود بیابید.
2) بی آنکه اوضاع را خراب کنید و اجازه دهید شیرازه زندگیتان از هم بپاشد قبل از هر گونه تصمیمی مبنی بر بازسازی رابطه یا ترک آن با همسرتان امور زندگی را در شرایط ناخوشایند پیش آمده به صورت موقت مدیریت کنید و اجازه نابسامان شدن بیشتر شرایط را فراهم نکنید.
در ادامه به توضیح کامل تری در این زمینه پرداخته می شود.
✓ در قدم اول باید شک و تردید راجع به خیانت همسر را قبل از هر اقدامی به یقین تبدیل کنید.خیال خود را از وجود هر گونه شک و ابهام پیرامون خیانت همسر راحت کنید.شتابزده و احساسی قضاوت و نتیجه گیری نکنید . زیرا در غیر این صورت تبعات غیر قابل پیش بینی را به زندگی خود وارد نموده اید. شک در چنین مواردی می‌تواند سرآغاز به وجود آمدن هر نوع ناراحتی و بی اعتمادی و حتی خیانت در آینده رابطه شما گردد.
✓در قدم دوم نشانه های خیانت زن را به صورت دقیق و به دور از هر گونه هیجان بررسی کنید.در صورت وجود نشانه های شک برانگیز مبنی بر خیانت زن حتما در این زمینه با او در زمان و مکان مناسب و به دور از تنش گفتگو کنید و توضیحات او را بشنوید . نقاط ابهام و شک برانگیز را با او در میان بگذارید و فرصت برقراری گفتگو ( گفت و شنود ) را فراهم نمایید.
✓در قدم سوم حتما برای حل و فصل نمودن احساسات دوگانه و پریشانی هیجانی حاصل از تجربه پیمان شکنی به خودتان و همسرتان زمان بدهید. مدتی را بدون اینکه خود را تحت فشار تصمیم گیری بگذارید، بگذرانید. خشم و عصبانیت، هیجان غالب مردان بعد از تجربه خیانت زن است. این هیجانات را بپذیرید و برای خودتان حق عصبانیت و خشمگین شدن قائل شوید. خشم را انکار یا کتمان نکنید و آن را فرو نخورید.

خشم انفجاری در مردان تا حدود زیادی حاصل زمینه های فرهنگی و مذهبی موجود در جامعه ایران است که دید متفاوتی نسبت به خیانت زن وجود دارد. اگر فرصت حل و فصل نمودن هیجانات شدید را به خودتان ندهید ممکن است منجر به اتفاقات تلخی شود یا امکان ترمیم رابطه را از دست بدهید. در این زمینه حتما از مشاور خانواده یا روانشناس صاحب صلاحیت کمک بگیرید.

✓در قدم چهارم بعد از گذشت زمان مشخص، حتماً به سهم و نقش خود در شرایط ناخوشایند پیش آمده فکر کنید. نشانه های خیانت زن را پیدا کنید این اتفاق ممکن است بازتاب مشکلی در رابطه شما باشد. پذیرش سهم و نقش شما و مسئولیت پذیری تان در برابر اوضاع نامناسب فعلی مهمترین گام در بازسازی رابطه است.

بر خلاف مردان که معمولاً به دنبال ارضای تنوع طلبی جنسی یا اثبات قدرت خود مرتکب پیمان‌ شکنی می‌شوند، هدف زن از خیانت این است که مشکلات عاطفی خود را بتواند در سایه رابطه ای برطرف نماید. در واقع زنان به دنبال یافتن شریک عاطفی و مردان به دنبال یافتن شریک جنسی در روابط فرازناشویی هستند. افراد رشد یافته و منطقی در برخورد با خیانت زن می‌کوشند با دیدی آگاهانه و دریافت کمک حرفه ای روانشناختی، مسئله اصلی را شناخته و راه‌ حل محورانه به دنبال حل آن باشند و از هرگونه نتیجه گیری شتاب زده و مبتنی بر عواطف و احساسات شدید پرهیز نمایند.

✓ در قدم پنجم در نظر بگیرید اگر چه پدیده پیمان شکنی و بی وفایی در زندگی زناشویی سرمایه عاطفی و روانی شما را میتواند به غارت برده و شما را دچار ورشکستگی عاطفی نماید اما به جای تعبیر چنین مشکلی به عنوان فاجعه یا رخداد غیرقابل حل باید آن را به عنوان یک مسئله مطرح و با آن برخورد کنید تا بتوانید بدون قضاوت و هیجان منفی در جهت حل و فصل آن تلاش موثر نموده و زمینه تکرار یا بروز آن را در آینده محدود کنید.

در آخر اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که چطور خیانت را فراموش کنیم و یا اینکه آیا میشود خیانت را جبران کرد؟ اگر می شود، چطور خیانت را جبران کنیم؟ می توانید این مقاله ها را در سایت من مطالعه کنید.

 

چرا خیانت در روابط زناشویی نیاز به درمان دارد؟

آیا رها کردن این رابطه در این شرایط بهتر نیست؟
پاسخ روشن است مسائلی که با آنها دست به گریبان هستید با گذشت زمان دست از سرتان برنمی دارد. اگر سعی کنید به سادگی و بدون تحمل هیچ مشقتی از شرّ رنج‌هایتان رها شوید و یا با توسل به روش های نامناسب، با مشکلات و مسائل تان گلاویز شوید، در نهایت به راحتی پشیمان می‌شوید و قطعاً زخم‌هایتان نه تنها التیام نمی‌یابد بلکه خشمتان نیز تا ابد فروکش نمی‌کند.
چگونه از آسیب های بیشتر پرهیز کنیم؟
یکی از راهبردهای پیشگیری از خیانت زنان، شناخت و بررسی موارد خطرناک برای ازدواج و آمادگی برای مقابله با آنهاست.
مثلاً سن ۳۵ سالگی زن به چند دلیل آغاز سن خطر (danger _ age) برای خیانت است.
یک اینکه زن متوجه تغییرات بدنی و ظاهری خود می شود. گروهی از زنان با روی آوردن به تجربه های جنسی متنوع سعی در مقابله با «احساس مسن تر» شدن میکنند.
دلیل دیگر آنکه که معمولاً زنان در این سن بعد از ورود بچه ها به مدرسه به بازار کار بر می‌گردند و با مردان جدید و تجربه‌های جدیدی روبرو می‌شوند که ممکن است به تمایل جنسی آنها دامن زده است.
سوم آنکه عدم پاسخگویی شوهر به نیازهای عاطفی و جنسی همسر میتواند یکی دیگر از عوامل پیش بینی کننده خیانت زنان محسوب شود. تقریبا تمام زنان برای ارتباط عاطفی ارزش دو چندانی قائل هستند و نامطلوب بودن ارتباط عاطفی می تواند موجبات آزار بیشتری را برای آنها فراهم نماید. بسیاری از زنان به دلیل احساس ناکامی در ارتباط با همسر خود دچار مشکلات روانشناختی بسیاری از جمله، افسردگی و انواع اختلالات اضطرابی می شوند و بیشتر احتمال دارد که برای جبران مشکلات عاطفی خود به روابط فرازناشویی پناه ببرند.
برای شناخت انواع اختلالات اضطرابی و افسردگی، نشانه و راهکارهای درمان به مقاله های مربوطه مراجعه کنید. همچنین اگر این قضیه بر عکس باشد شما می توانید مقاله برخورد با خیانت مرد را مطالعه کنید.

چهارم آنکه کار و درآمد، قدرت بیشتری به همراه می آورد. پژوهش ها نشان می دهد که بین قدرت و خیانت همبستگی مثبت وجود دارد. علت آن این است که قدرت باعث بالا رفتن ضریب اطمینان و اعتماد به نفس فرد در از جذب یار و معشوق باشد. این همبستگی هم در خیانت واقعی صورت گرفته و هم در قصد ورود به خیانت وجود دارد. این همان چیزی است که آن را به عنوان «یکی شلوارش دوتا شده است» می‌شناسیم. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که رابطه بین قدرت و خیانت در بین زنان همانند مردان است.

هدف مشاوره خیانت چیست؟

برخورد با خیانت زن
پیشروی در مسیر سالم درمان به آن معناست که می توانید مستقلانه جراحت هایی را که از پیمان زناشویی داشتید التیام ببخشید و آینده ای را که می خواهید برای رابطه تان بسازید.
یعنی با درک چگونگی و چرایی آنچه اتفاق افتاده می توانید تصمیم عاقلانه تری برای ماندن یا جدایی بگیرید. به عبارت دیگر بی آنکه قلب تان از شدت خشم، سوءظن احساس گناه و شرمساری بشکند و از ناتوانی در برابر این ورشکستگی عاطفی نتوانید کمرتان را راست کنید خودتان را در برابر آسیب های بعدی زندگی بیمه کنید. به دقت به همسرتان ،خودتان و گذشته زندگیتان نگاهی بیندازید آنگاه می توانید بفهمید چه چیزی رابطه شما را نسبت به خیانت آسیب‌پذیر کرده و چگونه می توانید با تغییراتی که در آینده ایجاد می کنید رابطه زناشویی فعلی و بعدی خود را بر شالوده محکم و مطمئن تری بسازید.

در پی جلسات مشاوره خیانت زوجین می‌توانند متوجه شوند که چرا آخر و عاقبت رابطه شان به پیمان‌شکنی ختم شده است. اگر مخصوصا همسر پیمان شکن این موضوع را واکاوی کند آنگاه اعتماد و صمیمیت دوباره در رابطه زناشویی شأن جوانه خواهد زد. تجربه نشان داده است اگر در جلسات مشاوره بفهمید چه چیزی رابطه شما را نسبت به پیمان شکنی آسیب پذیر کرده ، این همان ماموریتی است که رابطه شما را از سقوط در دره هولناک خیانت در آینده ایمن میکند. بهترین راه رهایی کامل پس از پیمان شکنی این است که به فهم جدیدی از خودتان و همسرتان برسید. شما به چشم انداز جدیدی درباره ملزومات رابطه‌ای متعهدانه و ویژگی های شخصیتی همسرتان باید دست یابید.

 

بیشتر بخوانید: خیانت همسر

 

نقش زوج درمانگر بر وصل یا فصل رابطه بعد از خیانت

همان طور که می‌دانید در طول جلسات زوج درمانی در بعضی از موارد تکالیف شما مستلزم گفتگو یا انجام فعالیت‌های مشترک با همسرتان است که به شما کمک می کند به درک مناسب تری از رابطه دست یابید و به این سوال پاسخی منطقی بدهید که اگر به دلیل خیانت زن به رابطه زناشویی تان میخواهید پایان دهید یا تمایل دارید رابطه تان را بازسازی کنید آیا این کار اقدام عاقلانه ای است؟

پژوهش های بیشماری نشان داده اگر رویدادهای سنگین عاطفی مثل پیمان شکنی و خیانت به درستی حل و فصل نشود، اثرات منفی آنها می‌تواند روابط بعدی شما را به راحتی تحت تاثیر قرار دهد. همراه با جلسات زوج درمانی تکالیف پیشنهادی و کتاب های مناسبی در این زمینه به شما پیشنهاد می گردد و به دنبال تمام این اقدامات سطح آگاهی شما از رابطه افزایش پیدا کرده و می آموزید اولین چالش شما مواجه و غلبه بر ویرانی های اول رابطه است و سپس پرهیز از هرگونه خرابکاری ، اقدام عجولانه و مدیریت وظایف و مسئولیت های شما در خانه می باشد.
با احساسات شدید خود و همسرتان روبرو شوید و درباره موضوعات دشوار و پیچیده احساسی گفتگو کنید. تصمیم بگیرید چگونه از پس وظایف روزمره والدینی خود از انجام کارهای خانه گرفته تا رسیدگی مسائل اقتصادی بر می آید.

سوالات اساسی بعد از خیانت و قبل از تصمیم گیری نهایی کدام است؟

قبل از تصمیم گیری نهایی برای ادامه رابطه، به صورت مشترک تصمیم بگیرید:

 • چگونه با هم زندگی کنید؟
 • باید با هم بخوابید؟
 • رابطه جنسی داشته باشید؟
 • تکلیف رابطه با نفر سوم را چگونه معین میکنید؟
 • دیگران اعم از فرزندان اعضای خانواده و دوستان صمیمی چقدر باید درباره پیمان شکنی بدانند؟

از مشاوره در این زمینه کمک بگیرید گرچه بعد از تکمیل دوره درمان و اتمام جلسات مشاوره، خودتان تصمیم گیرنده نهایی هستید اما حضور یک مشاور به شما کمک می‌کند که با بینشی که در طی جلسات درمان عایدتان شده ، رابطه تان را بعد از خیانت زن در یک فرآیند یا مسیر سالم آغاز نمایید و بتوانید التیام مناسبی بر درد ها و تردیدهایی که برایتان اتفاق افتاده بگذارید و روابط آتی را با آسیب‌ کمتری که هدف نهایی روان درمانی خیانت است تجربه کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
5/5 - (11 امتیاز)

26 دیدگاه

 • فراز, ۱۴۰۰-۰۲-۲۰ @ ۴:۳۱ ب٫ظ پاسخ

  سلام روز بخیر
  من از خانومم ب تازگی خیانت دیدم و بخاطر دخترمون نمیخوام ازش جدا بشم ک اسیب نبینه اما مدام بهش شک دارم و چکش میکنم در حدی ک خودمم خسته شدم
  ایا این اعتماد دوباره برمیگرده یا جدایی فقط میتونه بهم کمک کنه؟

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۲-۲۵ @ ۱۰:۲۹ ق٫ظ پاسخ

   سلام متشکرم روز شما هم بخیر.
   متاسفانه این تفکر جا افتاده که اگر خیانت دیدین باید جدا بشین. اما این تنها راه نیست و رابطه مجدد میتونه شکل بگیره و اعتماد بینتون باز هم برگرده و به زندگیتون مثل قبل ادامه بدین

 • علی, ۱۴۰۰-۰۲-۲۲ @ ۲:۴۲ ب٫ظ پاسخ

  سلام
  من از همسرم خیانت دیدمو نتونستم خودمو کنترل کنم و برخوردی خیلی بدی باهاش داشتم ایا این قابل جبرانه؟چون الان ک چندماه میگذره میفهمم که خودشم پشیمونه

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۵-۰۸ @ ۷:۱۲ ب٫ظ پاسخ

   دوست عزیز نوع رابطه شما بعد از تجربه سهمگین خیانت می تواند تا حدود زیادی تعیین کننده ی دلیل لازم برای ادامه یا جدایی از رابطه باشد. اگر شما از برخورد خودتون پشیمون هستید و ایشون هم از خطای خودشون پشیمون هستند ،زمینه رابطه فرصت لازم برای جبران رو در اختیار شما خواهد گذاشت .

  • راضیه سالاری, ۱۴۰۰-۰۸-۰۸ @ ۸:۲۱ ب٫ظ پاسخ

   سلام من متأسفانه یه اشتباه کردم و رابطه داشتم وهمسرم الان میگه هرچی مشاور بگه بنظرتون میشه مشاور باعث جدایی نشه مشاوره میتونه آرومش کنه؟؟؟؟

 • علی, ۱۴۰۰-۰۲-۲۴ @ ۱۱:۰۴ ق٫ظ پاسخ

  سلام
  من دوماهه که بدون خبر دادن به خانوادم بعد از متوجه شدن خیانت زنم اومدم سفر و نمیدونه کجام و حتی چرا رفتم و خبری ازم نیست‌…نمیتونم برم و با این قضیه رو برو بشم میشه کمکم کنید؟

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۴-۳۱ @ ۱۱:۰۲ ق٫ظ پاسخ

   دوست عزیز به منظور حل و فصل نمودن خشم و هیجان منفی حاصل از تجربه دلخراش خیانت شما در مرحله انکار یا اجتناب بودید و به همین دلیل تصمیم عجولانه ای مبنی بر سفری که ضرورتی نداشته گرفته بودید .اکنون بعد از گذشت مدت زمانی، شرایط پذیرش محیا شده و شما آمادگی لازم را برای ارائه برخورد مناسب با خیانت همسرتان به دست آورده اید. یعنی سبک مقابله ای محافظ ناکارآمد و بی تفاوتی به تدریج به سبک مقابله ای سالم تبدیل شده است.در شرایط حاضر حتما مقاله های مربوط به خیانت را که در سایت موجود است، مطالعه کنید و برای مدیریت عواطف و هیجانات منفی خود و اتخاذ تصمیم مناسب و منطقی مبنی بر ماندن در رابطه با ترک آن از زوج درمانگر و مشاورین خانواده کمک بگیرید.

 • خشایار, ۱۴۰۰-۰۲-۲۶ @ ۱۰:۴۳ ق٫ظ پاسخ

  من از خانوم اولم خیانت دیدمو بعدش یه جریاناتی اتفاق افتاد که نشد زندگیمونو درست کنیم و از هم جدا شدیم حالا بعد ۲ سال میخوام بازم تشکیل خانواده بدم اما دیدم نسبت به خانوما بد شده…. چجوری دیدمو عوض کنم؟

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۴-۳۱ @ ۱۰:۵۲ ق٫ظ پاسخ

   دوست عزیز شرایط زمینه ساز در ایجاد روابط فرازناشویی و تجربه خیانت بسیار ریشه ای و در عین حال متنوع هستند و صرفاً نمی‌توان نادیده انگاشتن این عوامل یک رابطه را بعد از تجربه تلخ خیانت ادامه داد یا ترک کرد. به همین دلیل حتما قبل از اتخاذ تصمیم جدی مبنی بر رجوع دوباره و ساختن رابطه زوج تان از مشاوره زوج درمانی، کمک بگیرید تا بتوانید در درجه اول به خودتان کمک کنید و سپس برای چگونگی برقراری مجدد رابطه تان تصمیم گیری کنید .

 • محمد, ۱۴۰۰-۰۲-۲۸ @ ۲:۳۱ ب٫ظ پاسخ

  سلام
  بنده از خانومم خیانت دیدم و سعی کردم با کمک مشاوره فراموش کنم این جریان رو و زندگیمون رو از اول درست کردیم ولی الان بعد از ۱۰ ماه خانومم میخواد از هم جدا بشیم.احتمالش هست که تو کل این مدت به خیانت ادامه داده باشه؟

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۳-۰۵ @ ۱۰:۵۰ ق٫ظ پاسخ

   دوست عزیز اگر دلیل یا شواهدی در طول این مدت مبنی بر خیانت همسرتون نداشتید به احتمال زیاد ایشون خیانتی در این مدت مرتکب نشدند. ولی سوالتون در رابطه با اینکه چرا الان بعد از ۱۰ ماه خانمتون تمایل به جدایی داره حتما باید مشاوره زوجی صورت بگیره تا موارد آسیب زای موجود در رابطه زوجی شما بررسی و با همکاری خودتون در طول جلسات زوج درمانی رفع بشه. علت تمایل همسرتون به طلاق در شرایط فعلی حتماً باید بررسی بشه و این علت می‌تونه هیچ گونه ارتباطی به خیانت همسرتون در سال های اول ازدواج نداشته باشه.

 • رها, ۱۴۰۰-۰۴-۲۵ @ ۸:۳۸ ق٫ظ پاسخ

  سلام من یه خانم۳۰ساله هستم و ده ساله ازدواج کردم..ازدواج ما پیشنهادی یا سنتی بود من قبل ازدواج کسی رو دوست داشتم و فک میکردم با ازدواج با کس دیگه ایی این حس از بین میره ولی توی این ده سال همش دارم به اون شخص فک میکنم و تازگیا فکر خیانت مثل خوره به جونم افتاده…دیگه نمیتونم خودم رو کنترل کنم..
  با اینکه یه پسر چهارساله دارم و همسرم ادم خوبیه ولی در این باره هیچ منطقی نیستم و همش دنبال راهی برای برقراری رابطه خطا هستم تو رو خدا کمکم کنید..
  به حدی دنبال رابطه با اون شخصم که حتی از پسرمم خجالت نمیکشم

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۴-۳۱ @ ۱۰:۲۸ ق٫ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   حتما قبل از هر اقدامی در این زمینه یک جلسه مشاوره تخصصی با روانشناس داشته باشید . صرفا مواردی که دوست داریم می‌توانند درست نباشند و صرف دوست داشتن مجوزی برای اقدامی که تبعات غیر قابل جبرانی خواهد داشت نخواهد بود. مواردی مثل افسردگی و اختلال شخصیت در اقدام به خیانت قابل بررسی هست .

 • محمد, ۱۴۰۰-۰۵-۱۵ @ ۷:۱۱ ق٫ظ پاسخ

  سلام،وقت بخیر،خسته نباشید، من از سالها قبل به اینکه همسرم به من خیانت کرده مشکوک بودم(البته یقین داشتم)، اما ایشون بعد گذشت چندسال به کارش اعتراف کرده و برای من به هیچ وجه قابل هضم نیست ونمیتونم با این موضوع کنار بیام، از طرفی با داشتن فرزند نمیتونم ازش جدا بشم،این موضوع چنان از نظر روحی منو داغون وافسرده کرده که قادر به ادامه زندگی عادی نیستم، لحظه ای از ذهنم پاک نمیشه، از آدمی شاد و پر انرژی به انسانی ساکت وگوشه گیر و افسرده تبدیل شدم، لطفا راهکاری به من بدید. ممنون و مچکرم.

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۵-۲۷ @ ۱۱:۳۴ ق٫ظ پاسخ

   دوست عزیز
   از طرز نوشتن و بازگو کردن آنچه به وقوع پیوسته بیشتر به نظر میاد که رابطه زن و شوهری شما به رابطه مادر و فرزندی یا معلم شاگردی تبدیل شده و از اینکه بر خلاف میل شما و بدون اجازه از شما همسرتان کاری انجام داده بیشتر اذیت شدید تا انجام خیانت، حتما از روانشناس یا زوج درمانگر برای رسیدن به صلح و وحدت درونی خودتان در قدم اول کمک بگیرید .

 • میرزایی, ۱۴۰۰-۰۶-۱۵ @ ۱۲:۵۲ ب٫ظ پاسخ

  سلام همسر من چند وقت پیش خیانت کرد و چون من متوجه شدم ادامه نداد و فقط عاطفی بود و به خیانت جنسی نرسید. چکار باید انجام بدم که دیگه احتمال خیانتش کم باشه و اتفاق نیفته؟ بخاطر بچمون نمیخوام زندگیمون خراب بشه.

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۶-۳۰ @ ۵:۲۶ ب٫ظ پاسخ

   دوست عزیز
   به منظور مراقبت از رابطه تون و پیشگیری از اتفاقات ناخوشایند آینده حتما بعد از وقوع خیانت در جلسات مشاوره خیانت و زوج درمانی شرکت کنید.تا علل و عوامل زمینه ساز خیانت مشخص شود .

 • yazdan, ۱۴۰۰-۰۶-۱۵ @ ۱۲:۵۶ ب٫ظ پاسخ

  سلام میخواستم بدونم اگه خیانت زن تو دوران عقد اتفاق بیفته وقتی تازه اول راه هستیم بخشش کار درستیه؟ نگرانم که چند سال بعد زندگی مدام اتفاق بیفته و وضعیت بدتر بشه و جدایی هم سخت تر بشه . ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۶-۲۷ @ ۵:۲۵ ب٫ظ پاسخ

   دوست عزیز
   دوران نامزدی و دوران عقد دورانی هستند که شما به شناخت و آگاهی بیشتری از طرف مقابل تون دست پیدا میکنید. در این دوران با دیدن خیانت سوالی برای ادامه مسیر پر مسئولیت ازدواج باقی نمی‌ماند. دادن فرصت دوباره یا انکار اهمیت موضوع ممکن است شما رو در معرض آسیب بیشتری قرار دهد.

 • فرزانه مرادی, ۱۴۰۰-۰۶-۱۵ @ ۱:۰۰ ب٫ظ پاسخ

  سلام من به همسرم یکسال پیش خیانت کردم و قبل اینکه متوجه بشه این قضیه تموم شد و الان خیلی پشیمونم و عذاب وجدان دارم و زندگیمو دوست دارم و نگرانم که یوقت همسرم از جایی نفهمه و زندگیمون خراب بشه … اگه خودم بهش بگم همه چیز بدتر نمیشه؟ اصلا کار درستیه؟ لطفا کمکم کنید

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۷-۱۵ @ ۵:۲۴ ب٫ظ پاسخ

   دوست عزیز
   مطرح کردن موضوع با همسرتون می‌تونه برای او بسیار آسیب زا باشه و انجام این کار پیشنهاد نمیشه،ولی در مورد احساس پشیمانی و عذاب وجدانی که دارید اجازه بدین وجود این احساسات عذاب دهنده چراغ راهی باشند که علت ارتکاب خیانت در شما رو روشن کنند و در این زمینه حتما در جلسات مشاوره فردی در زمینه خیانت استفاده کنید.

 • پوریا, ۱۴۰۰-۰۸-۰۷ @ ۱۱:۴۸ ب٫ظ پاسخ

  سلام وقت بخیر
  چندروزه متوجه شدم زنم حدود سه ساله با یه مرد متاهل رابطه داره تماس چت و …وپولم ازش گرفته و فرستادمش خونه پدرش براطلاق.مادوفرزند هم داریم و الان ابراز پشیمانی کرده.وموندم چه کنم باخودم و زندگیم

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۰۹-۰۶ @ ۴:۱۲ ب٫ظ پاسخ

   سلام دوست عزیز در شرایط حاضر قبل از تصمیم گیری برای طلاق یا جدایی حتما از مشاوره خانواده یا زوج درمانگر کمک بگیرید. صرفا طلاق گرفتن با وجود دو فرزندی که دارید برای شما راهگشا نخواهد بود .

 • نظری, ۱۴۰۰-۱۰-۰۳ @ ۸:۴۰ ب٫ظ پاسخ

  سلام من ۱۲ ساله ازدوج کردم بعد از گذشت ۸ سال اززندگی مشترک خانم خیانت کرد وچون من شک داشتم با خودش درمیان گزاشتم و او اقرار کرد و گفت توبه میکنم بعد از ۴ سال دوباره متوجه شدم با شخص دیگری رابطه داشته والان داغونم دو فرزند دارم حتی یکی از فرزندانم متوجه شده وبه من اطلاع داد ودخترم افسرده شده حالا چیکار کنم ایا طلاق جواب گو هست یا انتقام بگیرم و همشون را بکشم وبعد خودم با بچه ها چیکار کنم چون خیلی دوستم دارن

  • دکتر ترانه موذنی, ۱۴۰۰-۱۰-۰۴ @ ۱۰:۵۱ ب٫ظ پاسخ

   دوست عزیز
   متاسفانه بعد از اینکه اولین خیانت که مشاهده کردین صرفاً به دادن فرصت دوباره بدون بررسی علل و ریشه‌های خیانت اکتفا کردین و بعد از چهار سال چون این مسئله ریشه یابی نشده بود مجددا شاهد این تجربه تلخ در روابط زناشویی خود بودید. پیشنهاد من به شما قبل از هرگونه اقدامی حتماً مشورت با یک مشاور خانواده یا یک زوج درمانگر است که در زمینه خیانت به صورت تخصصی بتواند شما را راهنمایی کند.صرفا انتقام‌گرفتن یا اقدامات بدون فکر دیگری که مطرح نمودید هیچ کمکی به شما و بهبود شرایط موجود نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *