ترس از ازدواج یا گاموفوبیا چیست؟

ترس از ازدواج یا گاموفوبیا چیست؟

ترس از ازدواج یا گاموفوبیا چیست؟ به معنای ترس از ازدواج است. ازدواج پیوندی است که دو نفر را به هم نزدیک می کند و بسیاری از افراد منتظرند تا تمام ایام باقیمانده از زندگی خود را برای همیشه در کنار شخصی که دوستش دارند بگذرانند. اما داستان ممکن است برای برخی دیگر متفاوت باشد.
افراد دچار گاموفوبیا ازدواج را به عنوان جهنمی ترسناک می دانند و هر عنوان یا شکلی از ازدواج یا تعهد برای آنها یادآور ترس غیر منطقی و اضطراب خواهد بود. این افراد دچار نوعی اختلال به نام گاموفوبیا هستند. به دنبال ترس شدیدی که این افراد تجربه میکنند از هر گونه اتفاقی پیرامون پیوند ازدواج اجتناب می‌کنند . سردرگمی ناشی از آینده ازدواج و ابهام حدودی آن که نمی‌دانند بعد از ازدواج با چه مسائلی روبرو خواهند شد و همچنین این نگرانی که باید مسئولیت شخص دیگری را هم برعهده بگیرند باعث ایجاد اختلال گاموفوبیا در این افراد می‌شود و به همین دلیل است که برخی از افراد زندگی مجردی را ترجیح می دهند چون فکر می‌کنند اگر ازدواج کنند امنیت و آسایش که در زندگی مجردی داشتند را از دست خواهند داد.

دلایلی که ممکن است باعث به وجود آمدن این ترس شود:

ژنتیک

حوادث آسیب‌های دوران کودکی مانند طلاق والدین، ترس از پذیرش مسئولیت، انواع اختلال شخصیت، سخت گیری خانواده ها برای ازدواج. بر اساس سنت‌های گذشته این ترس ممکن است یک مسئله جدی باشد زیرا باعث می‌شود افراد بعد از مدتی منزوی شده و در روابط و زندگی خانوادگی دچار آسیب شوند اگر این علائم برای مدت طولانی یا بیش از شش ماه تکرار شود با مراجعه به روانشناس و استفاده از روان درمانی و در موارد جدی تر با استفاده از داروهای مختلف قابل درمان است و در صورتی که با این علایم یعنی ترس شدید از ازدواج مواجه شدید حتما از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *